Siatkówka - trenerzy PNH

Trenerzy PNH 

 

 

 

 

Jakub Skwarek 

Kuba związany jest z siatkówką od 8 roku życia. Reprezentował kluby w rozgrywkach młodzieżowych i seniorskich, na poziomie I i II ligi grając na prawie wszystkich pozycjach (oprócz środka). Kuba przyznaje, że to właśnie w tym czasie nabrał ogromnie dużo doświadczenia jako zawodnik, co obecnie bardzo pomaga mu w życiu zawodowym. Karierę trenerską rozpoczął w KS Metro Warszawa, gdzie już jako trener z rocznikiem 2006, zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski w Zabrzu w 2018 roku. Następnie pełnił funkcję II i I Trenera w DPD Legionovia Legionowo. Teraźniejszość? Kuba jest trenerem kadetek w KS Metro Warszawa, a także pracuje w szkółce Kids Volley przy Metrze Warszawa. Dlaczego siatkówka? Tak po prostu wyszło - odpowiada Kuba :)
Kluby w których zdobywał doświadczenie:

MKS Opole Lubelskie,
KS Metro Warszawa, AZS Domex- Tytan Częstochowa, AZS Politechnika Warszawska (Młoda liga), MOS Wola Warszawa (II liga), ASPS Avia Świdnik (I liga).

 

 


 

 

 

 

  

Kacper Buczek 

Siatkówką zaraził go brat cioteczny. Udało mu się to na tyle mocno, że Kacper pozostał związany z tą dyscypliną sportu do dziś!

Następnie przyszedł czas na pierwsze kluby: AKS Orkan Nisko, UKS Dwójka Stalowa Wola, SMS Ostrowiec Świętokrzyski,Legia Warszawa i MUKS Huragan Wołomin. Obecnie Kacper gra w 2 lidze seniorów MOS WOLA Warszawa oraz pracuję jako nauczyciel w szkole podstawowej i liceum. Jaki jest prywatnie?  Z pewnością pozytywnie nastawiony do życia i uśmiechnięty, sam przyznaję: “Tak naprawdę to lubię ludzi otwartych z którymi szybko łapie się kontakt i którzy chcą pracować na zajęciach”. Ukryte pasje? “Mało gotuję, ale robię bardzo dobre spaghetti. Lubię kuchnię włoską. Bardzo lubię też grać w piłkę nożną, więc jak tylko jest okazja, staram się coś popykać” – wymienia Trener PNH.

 

 

 

 

 

 

 Grzegorz Kurek 

 

Jego przygoda z siatkówką zaczęła się od najważniejszego wydarzenia w tym sporcie - Mistrzostw Świata. W 2006 roku razem z tatą kibicował naszym rodakom przed ekranem. Doświadczenie zdobywał w kilku klubach w Polsce, na Podkarpaciu, z którego pochodzi i na Mazowszu. Teraźniejszość?  Aktualnie występuje w 2 lidze PZPS. Studiuje i pracuje w Warszawie, w tym właśnie jako trener siatkówki w PilkaNaHali.pl. Grzesiek stale się kształci, aby podnieść swoje kwalifikacje i przekazać zdobytą wiedzę swoim Graczom. W GKS Katowice odbywa staż trenera przygotowania motorycznego. Jest to klub występujący w najwyższej lidze w Polsce stąd ogromne brawa dla naszego Trenera! Dlaczego siatkówka? Bo nie lekkoatletyka - odpowiada żartem :)

 

 

 

 

 

 

 

 Seweryn Galwas 

 

Druga klasa podstawówki była początkiem jego przygody siatkarskiej. W szkole miał do dyspozycji tylko zajęcia piłki nożnej lub siatkówki. Za sprawą siostry i mamy wybrał tę drugą. “Moja siostra chodziła na siatkówkę i zapytała się, czy może chcę iść z nią na zajęcia. Pierwsza myśl. Po co? Dlaczego mam grać z dziewczynami?. Wtedy zainterweniowała mama, która mówiła, że w szkole grała w siatkówkę i na pewno mamy coś po niej. Postanowiłem spróbować" - przyznaje trener PNH. Na szczęście na jednej próbie się nie skończyło.

Doświadczenie trenerskie zdobywał w klubie WTS SOLNA WIELICZKA, która obecnie gra w pierwszej lidze.  W 2018 roku dostał szansę prowadzenia żeńskiej drużyny UKS ISKRA WARSZAWA, która debiutowała w trzeciej lidze na Mazowszu i wywalczył czwarte miejsce.   “Mocno kibicuję naszej reprezentacji. Specjalnie wstaję w nocy aby oglądać ich mecze np. w USA”. - dodaję Seweryn, który jak widać jest oddany siatce 24h na dobę :)

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Szostek

Piotrek czynnie gra w siatkówkę od 12 lat. Swoje pierwsze kroki stawiał w klubie KS Metro Warszawa. To właśnie tutaj zdobył Vicemistrzostwo Polski Juniorów w 2018 roku. Piotrek reprezentował również barwy Politechniki Warszawskiej w Młodej Lidze.


Obecnie nasz trener zasila skład iProArt Iskry Warszawa. 
Dlaczego siatkówka? “Wybrałem ją przez moją siostrę, to ona zaprowadziła mnie na pierwszy trening”- odpowiada.

Wolny czas Piotrek lubi spędzać w kinie lub na spotkaniach ze znajomymi :) A jego ulubiona drużyna siatkarska to Lube Civitanova. Zastanawiacie sie jakiego siatkarza lubi najbardziej?

Odpowiadamy: Osmany Juantorena

   

 

 

 
Artur Zalewski

Z siatkówką związany od najmłodszych lat. "W mojej rodzinie zawsze był obecny sport, kiedyś na wyjeździe wakacyjnym starsza grupa nie chciała ze mną grać w siatkówkę bo byłem dla nich za młody i  za słaby :D Postanowiłem, udowodnić sobie i im, że się mylą i zacząłem odbijać piłkę najpierw sam a potem w szkole z gronem znajomych i tak to się zaczęło” - sam przyznaje.

Artur czynnie gra i zaraża swoją pasją młodszych na co dzień oraz na wszelkiego rodzaju obozach sportowych. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego ze specjalnością piłka siatkowa.
Jak na mieszkańca Warszawy przystało, klubem za który trzyma kciuki jest Verva Warszawa :) Zapytany o ukryte pasje, talenty odpowiada: “W wolnym czasie lubię usiąść do do rysowania, głównie szkice ołówkiem i pastele.
Czasami lubię coś ugotować, ponoć jestem w tym dobry, moim popisowym daniem jest pizza.”Filip Troczyński

Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w swojej rodzinnej miejscowości w Kaliszu. Przygodę z tym sportem rozpoczął już w 4 klasie podstawówki.

Nasz trener z pewnością może pochwalić się udziałem na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz zdobyciem dwukrotnego, brązowego medalu 1 Ligi Mężczyzn w sezonach 17/18 i  18/19.


Jak wygląda jego teraźniejszość? Filip broni barw KS Metro Warszawa, klubu - w którym spędził 3 lata będąc w liceum. 
Zapytany o hobby odpowiada, że interesuję się grafiką i zajmuje się nią zawodowo, a między sezonami gra w tenisa :D